Výlety lodí z Novigradu

Popis výletů

Benátky trajektem

Katamarán Prince of Venice.Nejprve zkontrolujte své cestovní podmínky pro chorobu covid-19.
Jelikož není přímé spojení z Novigradu do Benátek, začínáme s autobusovou dopravou zdarma do Poreče (nebo Pirana, Slovenia). Vzdálenost cesty je 15 km (35 km), takže cesta autobusem zabere asi 20 (40) minut. Nabíráme na těchto místech: hotel Maestral, popřípadě po domluvě z Maredy a Dajla. Přesné časy a výchozí místa autobusové dopravy zjistíte kliknutím na tlačítko "Online rezervace". Cena zahrnuje: dopravu autobusem a průvodce. Je vyžadován pas / EU ID! V případě, že rezervujete tuto cestu online, musíte nám poslat číslo poukázky, které jste dostali v e-mailu a pro všechny cestující, prosíme: jména a příjmení, datum narození, státní příslušnost, pohlaví, číslo cestovního dokladu (pas nebo občanský průkaz). Prosíme o rezervaci alespoň 48 hodin předem.

Cena pro dospělé (katamarán Prince of Venice, via Umag): 640 HRK, děti do 14 let 50% a děti do 7 let zdarma. Výlet s tímto katamaránem se koná každou středu. Cena zahrnuje: dopravu autobusem a průvodce.

Online rezervace

Cena pro dospělé (katamarán Prince of Venice, via Poreč): 650 HRK, děti do 14 let 50% a děti do 7 let zdarma. Výlet s tímto katamaránem se koná každý pátek a neděli. Cena zahrnuje: dopravu autobusem a průvodce.

Online rezervace

Cena (katamarán San Pawl, via Poreč): 660 HRK pro dospělé, děti od 6 do 14 let doprovázeny dvěma rodiči spadají do rodinného balíčku, děti pod 6 roky zdarma. Tento katamarán vyplouvá každou středu. Další dostupné termíny najdete v online rezervační aplikaci:

Online rezervace

Cena pro dospělé (katamarán San Pawl, via Piran): 600 HRK, děti do 14 let 50% a děti do 7 let zdarma. Výlet s tímto katamaránem se koná každou sobotu. Pro případnou online rezervaci klikněte prosím zde:

Online rezervace

Rybí pikniky z Novigradu do Rovinje

Rovinj.Odjezd v 08:45. Lodě Perla nebo Lozna. Uvítací drink. Plavba okolo pobřeží Istrie. Od Lanterny na severu, přes Poreč, do Funtany na jihu, mezi malými ostrovy a konečně přes Limský Záliv do Pirátských Jeskyní. Krátká přestávka poblíž jeskyně, bez vylodění, je následována plavbou do Rovinje, prohlídkou památek v historickém centru a obědem (2 hodiny). Další zastávka, Vrsar, (1 hodina) nabízí možnost k plavání či šnorchlování. Můžete také navštívit staré město s klášterem na kopci. Návrat v 18:00.
Cena pro dospělé: 300 HRK a zahrnuje: průvodce, oběd s nápoji a uvítací nápoj.

Rybí piknik u lodi Matek

Loď Matek, Novigrad.Odjezd v 09:00. Plavba okolo pobřeží přímo do Rovinje. 2 hodiny přestávka na prohlídku památek historického centra a oběd. Následuje plavba do Limského zálivu a do Pirátských jeskyní. 1 hodina vyhrazena na plavání u jeskyní. Návrat v 17:30. Více informací o plavbě lodí Matek.

Cena pro dospělé: 300 HRK a zahrnuje: průvodce, oběd s nápoji a uvítací nápoj.

Online rezervace

Pro variantu s autobusovou dopravou (cena 340 HRK), klikněte prosím zde.

Online rezervace

Fotografování delfíního

Fotografování delfíního.Odjezd z přístavu Novigrad okolo 18:30. Loď Lozna. Plave se pouze 50 minut, protože pozice, ze které jde nejlépe pozorovat delfíny se nachází poblíž města Vrsar, u průplavu do Limského zálivu. Fotografování. Návrat do přístavu je okolo 20:30. Nezapomeňte si vzít fotoaparát. Výlet je pro děti velmi dobrý.
Cena pro dospělé: 150 HRK a zahrnuje uvítací nápoj. Čas odjezdu se liší v závislosti na datu. Je možnost, že delfíni nebudou vidět? Ano, ale také tenhle typ exkurze může být velmi atraktivní.

Online rezervace

Vliv počasí na výlety lodí

Nejvíce náchylné na počasí jsou výlety typu rybího pikniku. V případě silného jižního větru (Jugo) a hlavně jihozápadního (Garbin) nejsou tyto výlety doporučeny. Novigradský přístav není příliš zakrytý, takže velké vlny mohou být vidět už při výjezdu. Zajímavostí je, že jakýkoliv severovýchodní vítr, i silný, nečinní žádný problém a moře je klidné s dobrými podmínkami pro plavbu (i přes název severovýchodního větru: Bura). Pokud není předpověď počasí ideální, můžete vyzkoušet výlet autobusem.

Výlet z Novigradu do Plitvických jezer (zrušeno, kvůli COVID-19)

Velmi dlouhý, ale nádherný zájezd. Více o zájezdu do Plitvických jezer.
Cena pro dospělé: do 750 HRK. Autobus, průvodce, oběd a vstup (250 HRK) jsou zahrnuty v ceně.