Zde nabízíme cestu autobusem mezi výlety lodí díky nesrovnatelné kráse Plitvických jezer. Jsou tu také menší výjezdy elektrickou lodí na jezeru Kozjak.

Plitvická jezera - popis

Plitvická jezeraTenhle Národní park byl zapsán v roce 1979 do Světového dědictví UNESCO jako nesrovnatelný naturální fenomén, oblast neobvyklé přírodní krásy a estetické hodnoty (jako jeden z prvních přírodních míst celosvětově). V roce 1949 byl vyhlášen prvním Chorvatským Národním parkem, díky jeho kráse v krasových horách.
Mezi roky 1962 a 1968 byla natočena velká část 11 filmů v Chorvatsku podle románů Karla Maye. I ten nejúspěšnější film z této série: „Poklad na Stříbrném jezeře“ (v originále „Schatz im Silbersee“) byl natočen na několika místech tohohle Národního parku (jezero Kaluderovac bylo ve filmu inspirací pro Stříbrné jezero). V té době v období socialismu v předchozí Jugoslávii, Titovi diktatury a rozdělení bipolárního Východo-Západního světa i tak filmová koprodukce mezi bývalou Jugoslávií a Západním Německem fungovala skvěle. Ještě více proto, že Jugoslávie, stejně jako celý Východní blok, podtrhovala roli Německa ve 2. sv. válce ve všech médiích i ve školách. * Z těchto důvodů byla pro Východní i Západní blok tahle koprodukce šokující. Díky tomuhle získal Národní park na popularitě po celém světě a dnes je na 1. místě pobřežních exkurzí v Chorvatsku.
Na území 30 000 hektarů se nachází galerie šestnácti jezer, jejichž barva se konstantně mění od tyrkysové po zelenou, šedou nebo modrou. Je zde neobyčejné množství potoků, vodopádů, lesů a lesního života. Nachází se zde 38 km pro pěší túru, dřevěné mosty, elektrické lodě a vláčky, které poskytují návštěvníkům pohled z blízka na tento přírodní vodní kras.
Je zajímavé, že jezera mění časem svůj tvar. Díky určitým druhům rostlin a chemické kompozice kamenů, které zpracovávají své minerály ve vodě, dochází k sedimentaci cca 7 mm za rok na kamenivu a rostlinách ve vodě. Tohle mění tvar dna všech jezer.

PRO CELODENNÍ VÝLETY Z ISTRIE A REGIONU RIJEKA:

Po příjezdu, náš malý výlet obsahuje okolo 8 km tras pro pěší túru (zahrnuje elektrický člun) a zabere přibližně 3 a půl hodiny, zahrnuje také návštěvu 4 jezer (z šestnácti).
Přeprava, průvodce, projížďka člunem, jízda na elektrickém vláčku, oběd a vstupní poplatek (250 HRK) je v ceně. Sportovní, pohodlné oblečení a pevné boty jsou doporučeny. Výlet není vhodný pro děti do 4 let.
Exkurze z Istrie do Plitvic jsou dostupné od první poloviny května do druhé poloviny září, ale pro malé skupiny nebo individuální cestovatele je možno zorganizovat po celý rok.

* Konstantní a dlouhodobé vytváření fiktivních nepřátel pravděpodobně nezlepšilo kvalitu života v bývalé Jugoslávii, ale určitě pomohlo vytvořit národní paranoiu, která byla jednou z příčin války (1991-1995) a rozdělení téhle země.


Nepochybně největší atrakcí v Chorvatsku. V roce 2017 Národní park Plitvická jezera navštívil více než 1720000 návštěvníků.

Vodopád, jezero a znovu ...Cesta přes vodu.Rychlá voda.Potoků v lese.


Více informací o výletech lodí zavolejte Renatu Heinrich přímo na čísle 00389989485604 (Nenad na +38598232083) nebo pošlete dotaz. To jsou všeobecné obchodní podmínky.