Rejsy statkiem z miasta Rovinj

Opis wycieczek

Delfiny o zmierzchu

Szukać delfinów na zachodzie słońca.Wylot z portu w Rovinj w 18:30 godzin. Rejs trwa 30 minut, ponieważ jest to najłatwiejsze miejsce, aby zobaczyć delfiny w pobliżu kanału Lim. Powrót do portu około 20:30.
Pamiętaj, aby wziąć aparat. Wycieczka jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, chociaż znalezienie delfinów nie w 100% udane.
Koszt dla dorosłych wynosi 150 HRK (19,91 €) i obejmuje napój powitalny. Czas wyjazdu może się różnić w zależności od daty.

Rezerwacja online

Panorama archipelagu Rovinj

Statek Delfin, Rovinj.Wylot o godzinie 11:30 z portu Rovinj. Wycieczka pokazuje panoramę starego miasta i pięknego archipelagu z wyspami Sveta Katarina, Sveti Andrija, Piruži i wyspę z latarnią morską (Sveti Ivan). Wróć około 13:00.
Cena dla dorosłych: 110 HRK (14,60 €). Cena nie obejmuje przewodnika.
Więcej o wycieczkach łodzią z innych miast na Istrii.

Rezerwacja online

Wycieczka na Czerwoną Wyspę i Kanał Limski

Czerwona Wyspa.Wyjazd około 11:30 z portu Rovinj. Łódź Delfin. Powitalny drink i prezentacja załogi. Żegluga przez archipelag Rovinj, w pobliżu złotej czapki na Czerwoną Wyspę. Przerwa na kąpiel (1 godzina). Po powrocie na statek obiad w trakcie rejsu. Następnie popłyń wzdłuż Kanału Limskiego do Jaskini Piratów. Przerwa 40 minut, ewentualnie kąpiel lub przerwa w kawiarni. Powrót do punktu wyjścia około 17:00.
Cena dla osoby dorosłej to 375 HRK (49,77 €). Cena obejmuje powitalnego drinka i obiad na pokładzie. Obiad obejmuje menu wegetariańskie, grillowaną rybę lub mięso (opcjonalnie), sałatkę, chleb, wino i wodę. Bilet na Czerwoną Wyspę jest również wliczony w cenę, a wejście do Jaskini Piratów jest płatne osobno: 8 HRK.

Rezerwacja online

Wycieczka bezpośrednio do Wenecji

Prince of Venice.Podróż odbywa się w każdy poniedziałek, środę i piątek z wylotem o 07:45 (odprawa 7:15) i powrót o 20:30, od połowy czerwca do końca września. Oto szczegółowy opis tej wycieczki.
Cena: 640 HRK (84,94 €) dla dorosłych, dzieci poniżej 14 lat 50% do 7 lat bezpłatnie.

Na wycieczki z portu Rovinj (640 HRK):

Rezerwacja online

Na wycieczki ze zorganizowanym transportem łodzią (680 HRK (90,25 €)):

Rezerwacja online

Rejs katamaranem San Pawl, przez Poreč

Katamaran San Pawl.Ta podróż, odlatująca o 07:00 (zameldowanie o 6:30) i wracająca około 21:00, odjeżdża codziennie oprócz czwartku od początku czerwca do połowy września. Oto szczegółowy opis tej wycieczki.
Cena: 640 HRK dla dorosłych i dzieci płacą zgodnie z warunkami pakietu rodzinnego (FP).

Na wycieczki z portu Rovinj (640 HRK):

Rezerwacja online

Na wycieczki ze zorganizowanym transportem łodzią (675 HRK (89,59 €)):

Rezerwacja online

Rejs statkiem do Parku Narodowego Brijuni

Rejs statkiem  Astral (Atlas d.d).Ta podróż została odwołana od 2020 roku. Wycieczki typu fish picnic z wizytą w Parku Narodowym Brijuni odbywają się z Fažany (29 km od Rovinj) i Puli (35 km od Rovinj).

Wpływ pogody na rejsy statkiem

W przypadku silnego wiatru z południa i południowego zachodu nie zaleca się wyruszania w tę podróż. Jeśli prognoza pogody nie jest idealna, możesz spróbować podróży autobusem.

Podróż autobusem z Rovinj do Jezior Plitwickich

Bardzo długa (270 km lub 4 godziny w jednym kierunku), ale piękna wycieczka (anulowane z powodu epidemii COVID-19). Więcej o wycieczce do Jezior Plitwickich.
Cena w lipcu i sierpniu: 750 HRK dla osoby dorosłej, jeszcze 590 HRK. Cena obejmuje: transfer busem z hotelu, przewodnik, lunch i bilet do parku narodowego.

Rovinj

Do 2600 godzin słonecznych w roku i doskonały klimat. Wybrzeże z wyspami i błękitnym morzem. Kościół sv. Eufemija i stare miasto z atrakcjami kulturalnymi. Najnowocześniejsze hotele, ale też stare tawerny i doskonała gastronomia. Coś dla wszystkich. Rovinj to piękne miasto na zachodnim wybrzeżu Istrii, a sezon turystyczny zaczyna się w kwietniu i kończy w październiku. Ceny i harmonogram prześlemy na życzenie.
Gościom, którzy przyjeżdżają do Rovinj na pokładzie, zalecamy parkowanie (Valdibora) pod: Ulica Giordana Paliage 5, 52210 Rovinj.