Výlety lodí z Puly

Popis výletů

Rybí piknik na Brijuni

Odjezd v ranních hodinách. Po nalodění uvítací drink a panoramatická projížďka přístavem poblíž ostrůvku Andrija a Katarina na souostroví Brijuni. Plavba kolem všech ostrovů. Přílet na ostrov Sveti Jerolim. Přestávka na koupání (2 h) a oběd na lodi. Návrat odpoledne. Cena zahrnuje welcome drink, oběd a víno, vodu a džus během cesty. Oběd na palubě je: grilovaná ryba nebo řízky, salát a chléb a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu. Nechybí ani vegetariánské menu. Tyto výlety nezahrnují vstup do národního parku Brijuni, ale přestávka na koupání se v letní sezóně provádí na ostrově Sveti Jerolim. Mimo tento termín bude ve Fažaně uspořádána přestávka.
Sveti Jerolim je malý ostrov o rozloze 0,125 kilometrů čtverečních s délkou pláže 1,554 km. Moře je velmi čisté, takže ostrov je blízkým cílem výletů lodí.

Rybí piknik na lodi Srebreno

Loď Srebreno, Pula.Odjezd ve 10:00 z přístavu Pula (Ulica Sv. Petra) pod amfiteátrem. Výlet provádí loď o délce 16 až šířce 4,8 m. Aperitiv a jízda lodí. Krátká přestávka ve Fažaně asi 15 minut. Jízda na ostrov Sveti Jerolim (Brijuni). Pauza (koupání) a oběd. Panoramatická jízda souostrovím Brijuni. Návrat v 17:00.
Cena je 280 HRK pro dospělého a obsahuje příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim, oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: grilované maso, ryba (makrela) nebo vegetariánský (po domluvě), zeleninový salát a chleba (a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době cesty). Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

U této cesty s organizovanou dopravou je cena 320 HRK. Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu.

Na stejnou loď lze nastoupit z Fažany v 10:45 v přístavu vedle Bi Village. V této variantě cesta trvá přibližně 5 hodin.

Rybí piknik na lodi Korkyra

Loď Korkyra, Pula.Odjezd ve 11:30 z přístavu (Riva 14) pod amfiteátrem. Výlet provádí loď o délce 17 až šířce 4,4 m. Panoramatické jízdy přes záliv Pula, na souostroví Brijuni. Pauza (koupání) a oběd. Návrat v 17:00.
Cena je 300 HRK pro dospělého, a obsahuje oběd s pitím, průvodce. Oběd na palubě: grilované maso, ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba (a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době cesty). Příplatek je za koupání na ostrově Sveti Jerolim (v souostroví Brijuni) ve výši 30 HRK v období od 1. června do 30. září. Jinak se přestávka uskuteční ve Fažaně. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Celodenní výlet do Rovinje, Lim Fjordu a Vrsaru

Lim Fjord.Odjezd v 9:00 z přístavu Pula (Riva 8). Loď Melisa. Panoramatická plavba přes souostroví Brijuni a přes Kanál Limski do Jeskyně Pirátů. Vrsar (2 h), oběd a návštěva starého města nebo příležitost plavání. Rovinj (2 h), návštěva starého města. Návrat v 18:00. Detailní popis je zde.
Cena: 300 HRK pro dospělého. Cena zahrnuje: oběd a průvodce. Oběd na palubě: grilované maso (kuřecí nebo krůtí filet), ryba (makrela) nebo vegetariánský, zeleninový salát a chleba a k tomu neomezená konzumace vína a nealkoholických nápojů v době oběda. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Online rezervace

U této cesty s organizovanou dopravou je cena 340 HRK. Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu. Výchozí pozice nabídky je Peroj, ale můžete si libovolně zvolit výchozí stanici (v oblasti od Peroj na severu po Ližnjan na jihu):

Online rezervace

Rybí piknik Medulin-Kamenjak-Porer-Ceja

Loď Sandra, Medulin.Doprava autem nebo autobusem je okolo 11:20 oblasti Fažana a Stinjan a okolo 11:30 pro Punta Verudela, Zlatne Stijene a oblast jižně od Puly. Odjezd z Medulinu okolo 12:00. Mys Kamenjak, plavání (1 h). Maják Porer, panorama. Záliv Krmeda, oběd. Ostrov Ceja, odpočinek nebo plavání (1 h). Návrat do přístavu v 17:00. Návrat zpět okolo 17:30.
Cena: 280 HRK pro dospělého a obsahuje: dopravu autobusem, průvodce, aperitiv a oběd. Zde je podrobný popis. Jako výchozí poloha autobusové kyvadlové dopravy (v nabídce níže) je zvolena Punta Verudela, můžete si však libovolně zvolit výchozí bod:

Online rezervace

V sezóně je také možnost ranní varianty od 9:00 do 15:00. Tímto způsobem trvá ranní varianta o 1 hodinu déle, což prodlužuje přestávky ke koupání. Autobusová doprava začíná od 07:55 hodin podle níže uvedeného harmonogramu.

Online rezervace

Rybí piknik k majáku Porer a do Kamenjaku

Maják Porer. Odjezd z přístavu Bunarina v 10:30. Cesta okolo pobřeží Istrian k majáku Porer. Výlet pokračuje k mysu Kamenjak, který je okolo 2.5 km vzdálený od majáku. Oblast s jeskyněmi. Kotvení a plavání (1 h). Pokud počasí dovolí, je možnost plavat do jeskyně Golumbera. Cesta pokračuje k zálivu Buza. Oběd na lodi. Poté přestávka a znovu plavání (1 h). Návrat okolo 17:00.
Cena je 280 HRK pro dospělého a zahrnuje: uvítací drink, oběd (ryba nebo grilované maso, pečivo, salát) a nápoje (jako víno, džus a vodu v době cesty).

Maják Porer, postavený v roce 1833, s věží vysokou 35 m, se nachází na malém skalnatém ostrově stejného jména.

Mys Kamenjak je chráněné území od roku 1996 (IUCN kategorie: V). Moře je otevřené a velmi čisté.

Výlety za pozorováním delfínů

Pozorování delfínů Odpoledne odjezd z přístavu pod amfiteátrem. Panoramatická projížďka přístavem, kolem ostrovů Andrija a Katarina na souostroví Brijuni. Pozice pozorování delfínů se nachází západně od ostrova Vanga. Večeře, pozorování a fotografování delfínů za soumraku. Na zpáteční cestě jako atrakce na focení svítící obři - jeřábi v loděnici, kteří jsou speciálním způsobem osvětleni, aby se barvy časem měnily. Návrat ve večerních hodinách.
Večeře se připravuje na palubě a podává během jízdy a skládá se z: vegetariánského menu, grilované ryby nebo kotlety, salátu a chleba a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu.

Výlety s vyhledáváním delfínů jsou také organizovány s odlety z Fažane a Medulinu. Čas odjezdu všech lodí se mění tak, že západ slunce padá do poloviny cesty. Je možnost, že delfíni nebudou vidět? Ano, ale také tenhle typ exkurze může být velmi atraktivní. Nabízíme následující možnosti (z Puly):

Pozorování delfínů s lodí Srebreno

Odjezd z pulského přístavu kolem 17. hodiny. Adresa přístavu: Ulica Svetog Petra, 52100 Pula. Přejezd na souostroví Brijuni s mezipřistáním ve Valbandonu v kempu Bi Village. Hledání delfínů, večeře a návrat kolem 21:30.
Cena pro dospělé: 250 HRK obsahuje uvítací drink, večeři (vegetariánské menu po domluvě), víno, vodu a džus během plavby. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

U této cesty s organizovanou dopravou je cena 300 HRK. Klikněte sem a vyberte výchozí bod autobusu.

Pozorování delfínů s lodí Korkyra

Odjezd z pulského přístavu kolem 18. hodiny. Adresa přístavu: Riva 14, 52100 Pula. Přímá jízda na souostroví Brijuni. Hledání delfínů, večeře a návrat kolem 21:00.
Cena pro dospělé: 300 HRK obsahuje uvítací drink, večeři, víno, vodu a džus během plavby. Pro jízdní řád klikněte prosím zde:

Fish picnic s hledání delfínů

Loď Ulika, Pula.Odjezd kolem 15:00 z přístavu pod amfiteátrem (Ulica Riva 18). Výlet se provádí lodí Ulika, 18 m dlouhý a 4 m široký. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Přestávka na koupání v délce 2 hodin. Večeře na palubě. Hledání delfínů. Vraťte se kolem 21:00 do přístavu.
Cena pro dospělé je 340 HRK a zahrnuje jízdenku na ostrov Sveti Jerolim, nápoj na uvítanou, večeři a víno, vodu a džus po celou dobu jízdy. Večeře na palubě je: vegetariánská, grilovaná ryba nebo kotlety, salát a chléb a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu.

Online rezervace

Fish picnic s návštěvou národního parku Brijuni

Národní park Brijuni.Odjezd kolem 08:15 z přístavu pod amfiteátrem (Ulica Sv. Petra). Výlet provádí loď Srebreno, 18 m dlouhá a 4 m široká. Panoramatická jízda přístavem a souostrovím Brijuni. Příjezd do národního parku Brijuni na ostrově Veli Brijun. Prohlídka ostrova elektrickým vlakem a pěšky s odborným průvodcem v délce 3 hodin a 30 minut. Příjezd na ostrov Sveti Jerolim. Oběd na palubě. Přestávka na koupání asi 2 hodiny. Návrat kolem 17:00 do přístavu Pula.
Cena pro dospělé je 450 HRK a zahrnuje: jízdenku do národního parku Brijuni (jízda elektrickým vlakem, odborný průvodce), jízdenku na ostrov Sveti Jerolim a oběd. Oběd je: grilovaná ryba nebo kotlety, salát a chléb a neomezená konzumace vína, minerální vody a džusu.

Online rezervace

Půldenní výlet do Národního parku Brijuni

Brijuni.Loď: Martinabela. Cesta: 10:45 odjezd z přístavu poblíž ACI marine (Riva 14). Panoramatická plavba přes zátoku, mezi ostrovy Andrija a Katarina, okolo pobřeží, přes Štinjan a ostrov Sv. Jerolim k ostrovu Veli Brijun. Příchod lodi je synchronizován s jízdním řádem elektrického vlaku. Po příjezdu následuje cesta s průvodcem (okolo 3:30 h). 16:30 příjezd.
Cena: 370 HRK pro dospělého. Cena zahrnuje: průvodce a vstupní poplatek.
Cena nezahrnuje jídlo ani pití. Exkurze se konají v úterý a pátek a každý den v hlavní sezóně. Pro možnou online rezervaci klikněte prosím zde:

Online rezervace

Celodenní výlet do Benátek

Katamaran Prince of Venice.Tyto výlety odjíždějí v 7:30 (check-in 7:00) ráno z Puly. Je také organizována místní autobusová doprava na loď. Katamarán San Pawl jezdí v úterý, pátek a neděli. Výlety katamaránem Prince of Venice se provádějí přes přístav Rovinj (pondělí a středa).
Cena je od 595 HRK pro dospělé, a děti platí dle ceníku rodinných balíčků. Cena zahrnuje autobusovou dopravu a průvodce, nikoli jídlo a pití.

Cena: 595 HRK pro dospělé a děti do 14 let platí podle podmínek rodinného balíčku. Odjezd z přístavu Pula. Vstupné: 7:00 hod. Harmonogram najdete zde:

Online rezervace

Cena: 630 HRK pro dospělé a děti do 14 let platí podle podmínek rodinného balíčku. Odjezdy autobusů (do přístavu Pula) začínají kolem 6:30. Harmonogram najdete zde:

Online rezervace

Cena: 640 HRK pro dospělé a děti do 14 let platí 50 % a do 7 let zdarma. Odjezdy autobusů (do přístavu Rovinj) začínají kolem 6:00. Rozvrh je zde:

Online rezervace

Pula

Amfiteátr, Pula.Pula je největší město na západním pobřeží Istrie a je velmi zajímavé, protože pobřeží je velmi členité, s mnoha ostrovy a poloostrovy. Národní park Brijuni a přírodní park Kamenjak jsme již zmínili. Pláže jsou krásné a rozmanité. Punta Verudela nabízí skalnaté a oblázkové pláže s křišťálově čistou vodou a také skákací skály s výhledem na otevřené moře. Cestou do Fažany jsou pláže oblázkové, chráněné před otevřeným mořem souostrovím Brijuni. Pláž v Medulinu je písečná. Mezi mnoha historickými místy je nutno zmínit monumentální římský amfiteátr, který by mohl obsadit až 23 000 lidí, což by bylo 46% dnešní populace města. Je to jediné město v Istrii s letištěm.

PARKING KAROLINA! Pokud přijdete s vlastním autem v přístavu, doporučujeme parkování (Trg Nimfeja bb, 52100, Pula), mezi amfiteátrem a mořem. Zde je cena HRK 15 / hod, s platbou při odjezdu.

Tohle jsou nejvíce populární destinace pro místní exkurze. Všechny ceny a časové rozvrhy jsou předpokládány k roku 2022. Sezóna cestování do Benátek začíná v červnu a končí v první polovině září. Před začátkem sezóny je možno cestovat přes Rovinj autobusem k trajektu a zpět. Další exkurze jsou od Velikonoc do října. Ostrovy Brijuni jsou otevřeny po celý rok. Pro přesné ceny a časové rozvrhy nám prosím zašlete dotaz.