Regulacje w związku z epidemią Covid-19

Od 2021 roku wszyscy pasażerowie powyżej 5,99 roku życia muszą załączyć jeden z tych dokumentów:

  • 1. Zaświadczenie o szczepieniu (należy przedstawić potwierdzenie otrzymania drugiej dawki szczepionki COVID-19 lub pierwszej dawki od Johnson & Johnson ponad 14 dni temu) lub
  • 2. Zaświadczenie o chorobie w ciągu 6 miesięcy lub
  • 3. Test PCR nie starszy niż 72 godziny lub szybki test antygenowy (RAT) dla Covid-19 nie starszy niż 48 godzin. Dostępne testy.

Dokumenty te zostaną sprawdzone przy wejściu na statek (odprawa) oraz po przybyciu do Włoch.

Inne obowiązki:

  • Wypełnij formularz wjazdowy do Włoch.
  • Podczas pływania łodzią maski są wymagane dla wszystkich powyżej 7 roku życia. .

Wenecja statkiem z Istrii

Sprzedajemy wycieczki z organizatorów podróży: Atlas dd, Kompas doo, Venezialines doo. Ceny i warunki ustalane są przez nich.

Paszport / UE ID wymagane!

Wenecja można dotrzeć statkiem prędkości, od wybrzeża Istrii. Wycieczki statkiem są preferowane, ponieważ jest łatwiejszy, szybszy i często taniej jest przyjechać w Wenecji przez morze. Najmniejsza odległość do Istrii jest około 90 km i łodzią trwa około 2 i pół godziny w jedną stronę. Łódź posiada pełne wyposażenie, air- codition, bar. Pobyt w Wenecji trwa od 5 do 6 godzin. Powrót w godzinach wieczornych.

Opis wycieczki z przewodnikiem po Wenecji

Plan ruchu grupie od portu do Placu Świętego Marka podczas wizyty w 
        Wenecji.Doskonałym przewodnikiem na łodzi i pierwsze 30 minut w mieście, podczas spaceru do St. Marco Piazza, jest zapewniona (w języku angielski/niemiecki jest to konieczne/ polski opcjonalnie - dla grupy 20 lub więcej osób, organizator podróży zapewni polskiego przewodnika turystycznego). Grupa porusza się pieszo z portu wysiadania San Basilio, przecina Canal Grande przez Ponte dell'Accademia i kończy na Placu Świętego Marka (Piazza San Marco).
Opcjonalnie można zamówić przejażdżki gondolą, obiad i taksówką łódź. Przegląd podstawowych informacji o mieście, terminów spotkań, atrakcje turystyczne itp. będą miały już pasażerów podczas jazdy do Wenecji

Promy z Wenecji do Chorwacji

Możliwe jest podróżowanie tylko w jednym kierunku. W Wenecji porcie załadunku jest Terminal San Basilio, i na chorwackiej stronie są pomosty celne w Umagu, Poreču, Rovinju i Puli. Ceny na rok 2020 można oszacować na podstawie 2019 roku i będą one wynosić od 460 do 645 HRK, w zależności od konkretnej daty i linii. Możemy również pomóc Ci znaleźć autobus lub taksówkę w Chorwacji po przyjeździe łodzią.

Ceny oraz harmonogram zostaną wysłane na życzenie. Więcej informacji na temat wycieczek, odlotów, pick-up- przewóz autobusami i odebrać punkty, można uzyskać klikając na mieście chcesz zacząć od w naszym pasku nawigacji powyżej.

Wenecja

Historyczne centrum rozciąga się na 118 wyspach i znajduje się w lagunie, która jest między ujściami rzeki Po i Piave na południu do północy. Wniesiona przez materiał rzek jest piasek, a zatem wiele budynków są zbudowane, wstawiony na podstawie dębów, które były w piasku i błocie. Jest to unikalna metoda budowy. Wyspy są oddzielone kanałami, są połączone ze sobą za pomocą mostków. Tak więc, zabytkowego miasta Wenecja to miasto w wodę. Wenecja znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1987 roku. Masz bardzo często miał inspirujący wpływ na artystów, a Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów.

Nazwa pochodzi od starożytnego ludu Wenedów, które zamieszkiwały ten region, jak z dnia 10 wieku pne. Miasto było w przeszłościstolicą Republiki Weneckiej. Wenecja jest znany jako Królowa Adriatyk, Miasto z wody, miastem mostów, pływające miasto i Miasto Kanały. Pisarzy i dziennikarzy określił je jako bez wątpienia najpiękniejsze miasto zbudowane przez człowieka lub jeden z najbardziej romantycznych miast Europy.
Wenecja była zaawansowana cywilizacja, co pokazuje najlepszy historyczny fakt, że już w roku 960 **, doża Wenecji Pietro IV Candiana na Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło ustawę zakazującą handlu niewolnikami.

Styl architektoniczny jest bogata i zróżnicowana, z wielu atrakcji, takich jak Bazylika Świętego Marka, Grand Canal, and the Piazza San Marco, mostu Rialto. Ponadto, istnieje sławny muzea i galerie, like Cà Pesaro Museum of Modern Art and the Museum of Oriental Art, Peggy Guggenheim Museum-Venice i wiele innych.

Dziś Wenecja jest również ważnym centrum mody i zakupów we Włoszech, istnieją Louis Vuitton i Ermenegildo Zegna flagowe sklepy, a także wiele innych. I wzdłuż mniej luksusowych ulic handlowych, znajdą Państwo również wiele eleganckich okazje tekstylnych. Dla turystów,najbardziej ulubiona to produkty ze szkła Murano i masek karnawałowych.

Miasto jest obsługiwane przez międzynarodowego lotniska Marco Polo International Airport i Treviso Airport z lotniska w Treviso, 30 km od Wenecji i jest obsługiwana przez pociągi regionalne i krajowe.

** Źródło: Wikipedia.

Karnawał wenecki. Mimo, że dopiero odbywa się on w lutym to już teraz mogą Państwo zobaczyć zdjęcia opisujące
atmosferę pływającego miasta.

GondoleCanal GrandeDrewniane doki w WenecjiMaska karnawałowa

Aby uzyskać więcej informacji na temat wycieczek łodzią od Istrii do Wenecji lub podróży statkiem zadzwonić bezpośredni Renatu na +385989485604 (Nenad na +38598232083), lub wysłać zapytanie (angielski, niemiecki, włoski).